Abdulkadir Selvi’nin yazıları gündem olmuştu… Devlet Bahçeli’den kürsüde ‘Osman Kavala’ çıkışı: ‘Kimse mahkemeye talimat veremez…’

Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, günlerdir Gezi tutuklusu Osman Kavala hakkında yazılar kaleme alan yandaş yazar Abdulkadir Selvi’ye yüklendi, Emin olunuz bu şahıs, doğrudan doğruya ‘Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı olurdu dedi. Bahçeli Sinan Ateş iddianamesine de değinerek Kimin elinde belge ve bilgi varsa mahkemeye başvursun. TV ekranlarında mahkeme yargılanamaz diye konuştu.

Abdulkadir Selvi’nin yazıları gündem olmuştu… Devlet Bahçeli’den kürsüde ‘Osman Kavala’ çıkışı: ‘Kimse mahkemeye talimat veremez…’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP lideri, sözlerine 1 Mayıs’a katılanları hedef alarak başladı.

“HAÇLI KALINTILARI”

“Emek ve Dayanışma Günü’nü Türkiye’nin her yerinde kutlamak mümkündür” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“1 Mayıs’ta yalnızca görevini yapan ve sağduyulu tavrı nedeniyle Türk polisine düşmanca saldıranlar, nefretle muamele edenler Haçlı kalıntısı ve düşman bakiyesidir. Emek gücü bir kimsenin çalışma ve mal üretme kudretidir. Hayatları miskinlik, tembellik, hainlik ve utanmazlıkla geçen küçük bir azınlığın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde sahneye çıkıp Taksim’e yürüme ve gösteri yapma niyeti maksatlıdır, madrabazlıktır.

Peki bu Taksim ısrarı niyedir? Buradaki amaç nedir? Emek ve Dayanışma Günü’nün Taksim’le ne alakası vardır? 1977’deki acıklı ve vahim hadiselerin tekrarı mı planlanmaktadır? Taksim inadının altında yatan hesap nedir? CHP’nin, DEM’in ve marjinal partilerin bu düşmanlığa çanak tutmaları kimin kiminle yol yürüdüğünün teyit edilmiş özetidir.”

SELVİ’YE ÇOK SERT ‘KAVALA’ YANITI

MHP lideri, günlerdir Gezi tutuklusu Osman Kavala hakkında yazılar kaleme alan yandaş yazar Abdulkadir Selvi’ye de sert yüklendi.

Kavala’nın yeniden yargılama tartışmasına ilişkin Bahçeli, “Gezi Parkı Davası’nda hüküm alan Osman Kavala’nın yeniden yargılanması ya da serbest bırakılması konusunda kamçılanan sipariş bir süreç devamlı suretle ilerletilmektedir” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin Gezi Davası ile ilgili yazdıklarına tepki gösteren Bahçeli, “Emin olunuz bu şahıs, doğrudan doğruya ‘Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı olurdu” dedi.

Bahçeli, şöyle devam etti: 

“Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmıştır ve diğer sanıklar da ceza almıştır. Kavala için sipariş veriliyor. Ceza kararlarını veren bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir. Kimse mahkemelere talimat veremez.”

SİNAN ATEŞ İDDİANAMESİ: ‘DAVA HEMEN BAŞLAMALI’

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin iddianamenin hazırlanmasına da değinen Bahçeli, şunları söyledi: 

“Hayatlarında tek bir ülkücünün hukukunu ve haysiyetini gözetmeyen mihrakların partimiz ve Ülkü Ocaklarını cinayetle anma teşebbüsleri ayrıca değerlendirilmesi gereken şerefsizce bir saldırganlıktır. Bugüne kadar niye iddianame hazırlanmadı diye sordular. İddianame hazırlandı, içi boş dediler.

Davamızı yargılamak için kuyruğa girdiler. MHP olarak beklentimiz şudur; iddianame ile ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılanma süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Hatta şahit olarak dinlenmek isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. Televizyon ekranlarında mahkeme yargılanamaz. Bakalım hukuki süreç Ankara’da mı bitecek yoksa Pensilvanya’ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz.”

“ŞAHİT OLDUĞUMUZ NE VARSA BİZİ ŞAŞIRTMIYOR”

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* İşimize, önümüze bakacağız haklı mücadelemizden hiç taciz vermeyeceğiz. Zulüm karşısında mazlumların yanındayız. Mazlumlarla tek yüreğiz. Bu durum bir siyaset meselesi değil bir insanlık ödevidir. Yerli yersiz sırtımızı sıvazlayanları da görüyoruz buna dikkatle yaklaşıyoruz. Aslında sırtımızı sıvazlarken bıçak sokacak yer arama ihtimallerini de hiç de yabana atmıyoruz. Gördüğümüz ve şahit olduğumuz ne varsa bizi şaşırtmıyor. Fırsatını buldukları anda kavramların içini boşaltan istismar çarkını çeviren odakların bayağı dayatmaları bile sıradanlaşmakta kalmamış hiç kimsenin ilgisini çekmeyecek boyutlara gelmiştir.

1 MAYIS’I HEDEF ALDI

* Hayatlarında tek bir fabrikaya girmemiş tek bir emekçinin elinden tutmamış bu güruhun aklı rehinlidir. 1 Mayıs’ta görevini yapan sağduyulu tavrı sebebiyle övgü alan Türk polisine düşmanca saldıranlar haçlı kalıntısıdır. Hayatları miskinlikle geçen küçük bir azınlığın 1 Mayıs’ta sahtenye çıkıp Taksim’e yürüme gayesi maksatlıdır madrabazlıktır. Bu Taksim ısrarı niyedir? Emek ve dayanışma ile Taksim’in ne alakası vardır? Taksim’in adının altında yatan hesap nedir? Fiziken şiddete maruz kalan sağlam duruşundan vazgeçmeyen Türk polisi ile iftihar ediyor hepsine teşekkür ediyorum.

GAZZE DAVASINA MÜDAHİL OLMA KARARI

* Türkiye’nin İsrail ile ticaretini dile dolayanların fitne hesabı bozulmuştur. Dışişleri Bakanımızın İslam ülkelerine “İsrail’i durdurmalıyız” çağrısı buna kanıttır. Netanyahu için hesap günü yakındır. İsrail’in Gazze katliamı Avrupa dahil ABD, Kanada gibi birçok ülkede protesto edilmiştir. Barbar saldırılar lanetlenmiştir. Bu protestolara gözaltı ve şiddetle karşılık veren ülkeler, işlerine gelince insan hakları bilirkişiliği yapıyor. Utanç duyulacak bir ikiyüzlülüktür. 

* Türkiye’nin İsrail aleyhine açılan soykırım davasına müdahil olma kararı çok önemli bir adımdır. Netanyahu için hesap günü yakındır. Bundan kaçış, kurtuluş diye bir şey söz konusu değildir. 35 bin masumun dökülen kanı Netanyahu’yu inşallah boğacaktır. İnsanlık zulme karşı birleşmiş ve bilenmiştir. BM acil olarak devreye girmelidir. BM’nin bedel ödemesi insanlık namusudur. Bölge bıçak sırtıdır. Bazen yüksekte zannetiklerimiz eğilemeyeceğimiz kadar alçaktadır. 

“KUCAKLAŞMA MEVSİMİ”

* Siyaset kavga arenası değil, konuşma ve düğümleri çözme sahasıdır. Türkiyemizin yükseliş sürecine herkes destek vermelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız ile CHP Genel Başkanı’nın görüşmesini esasını es geçip boş koltukla boşluğa düşmesi kendi bilecekleri meseledir. Bir defa siyasetin yumuşamasının vasatı Türk milletinin ortak değerleridir. Türkiye’de yargı yetkisini Türk milleti adına kullanan bağımsız mahkemelerdir.

ERDOĞAN-ÖZEL GÖRÜŞMESİ

* Biz boş koltukla boş yapanların söylediklerine bakmayız.

‘OSMAN KAVALA’ ÇIKIŞI

* Kimse mahkemeye talimat veremez. Yargı yetkisini kullanan bağımsız mahkemelerdir. Mahkeme kararları değiştirilemez. Gezi Parkı davasında hüküm alan Osman Kavala’nın serbest kalması yeniden yargılanması kamçılanıyor. Neymiş CHP Genel Başkanına Avrupa Parlamentosu’nda  ”Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” mış. Sayın Özel’in ve yanındakilerin kolunda saat yok mudur? Özel’in saati sormak yerine PKK’ya ve FETÖ’ye verilen destekleri muhataplarının yüzlerine vurması gerekmez miydi? Türkiye hukuk devletidir demesi taşıdığı sorumluluğa uygun düşmez miydi? Sayın Özel saati merak ederse bana sorabilir köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım.

SELVİ’YE SERT TEPKİ

* Emin olunuz bu şahıs, doğrudan doğruya ‘Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı olurdu. Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmıştır ve diğer sanıklar da ceza almıştır. Kavala için sipariş veriliyor. Ceza kararlarını veren bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir. Kimse mahkemelere talimat veremez.

SİNAN ATEŞ İDDİANAMESİ

* Hayatlarında tek bir ülkücünün hukukunu ve haysiyetini gözetmeyen mihrakların partimiz ve Ülkü Ocaklarını cinayetle anma teşebbüsleri ayrıca değerlendirilmesi gereken şerefsizce bir saldırganlıktır. 

* Bugüne kadar niye iddianame hazırlanmadı diye sordular hazırlandı içi boş dediler. MHP olarak beklentimiz şudur; meskur iddiamame ile ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde belge ve bilgi varsa mahkemeye başvursun. TV ekranlarında mahkeme yargılanamaz. Hatta şahit olarak dinlenmek isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. CHP’den ipine kadar malum partiler neyi biliyorlarsa mahkemeye yetiştirmeliler. Bakalım hukuki süreç Ankara’da mı bitecek yoksa Pensilvanya’ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz. MHP ve Cumhur İttifakı şer ve şirret emel sahiplerine müsaade etmeyecektir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.