Canan Karatay’ın uyarısı gerçekleşti! Çay içmek zehir olacak

Birçok sağlıklı beslenme önerisiyle adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Canan Karatay, bu sefer de çay içmenin zehirli olabileceğini iddia etti. İşte, Canan Karatay’ın uyarısı…

Canan Karatay’ın uyarısı gerçekleşti! Çay içmek zehir olacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Prof. Dr. Canan Karatay‘ın Türk mutfağının en sevilen içeceklerinden biri olan çayla ilgili yaptığı uyarı, uzmanlar tarafından da doğrulandı. Çay içmek, istemeyerek de olsa vücut için sağlıksız olabilir…

Canan Karatay'ın uyarısı gerçekleşti! Çay içmek zehir olacak

KANSIZLIĞA NEDEN OLUYOR

Araştırmalar, çay ve kahvenin demir emilimini ancak yemekten en az 1 saat sonra tüketildiğinde etkilemediğini ortaya koydu. Demir eksikliği ve kansızlık hakkında bilgiler veren bilim insanları, kansızlığın ülkemizde oldukça yaygın bir sağlık sorunu olduğunu ve birçok etkenin bu soruna yol açabileceğini vurguladı.

YEMEKTEN SONRA İÇİLMELİ

Kansızlıktan korunmak ve demir emilimini artırmak için çay ve kahveyi yemekten en az 1 saat sonra tüketmek önemli. Ayrıca açık ve limonlu çay tercih etmek demir emilimini daha da artırabilir.

Canan Karatay'ın uyarısı gerçekleşti! Çay içmek zehir olacak

KANSIZLIK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kansızlık belirtileri arasında yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, çabuk yorulma, solukluk, iştahsızlık ve konsantrasyon bozukluğu gibi semptomlar yer alıyor. Kansızlığın tedavi edilmemesi durumunda kalp problemleri, cilt problemleri ve bağışıklık sistemi zayıflaması gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.